Pracownikowi wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy w wymiarze 16 godz. albo 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia (Zgodnie z Art. 188. §).

Zasady:

  • To rodzic decyduje w jaki sposób wykorzysta prawo do opieki – czy rozdzieli dni opieki na dni bądź godziny.
  • Aby otrzymać dni wolne należy złożyć u pracodawcy wniosek o udzielenie czasu wolnego.
  • Dwa dni wolne przysługują niezależnie od stażu pracy oraz rodzaju umowy.
  • Z prawa do opieki może korzystać tylko jedno z rodziców.

Niezależnie ile dzieci posiadamy ilość dni pozostaje ta sama, czyli 2 dni!

W przypadku dziecka chorego, które nie ukończyło 14 lat, rodzicowi należy się zasiłek opiekuńczy (po otrzymaniu zwolnienia lekarskiego), który wynosi maksymalnie 60 dni w skali roku. Jeśli przekroczymy limit pozostaje nam prawo do urlopu wypoczynkowego bądź urlopu bezpłatnego.

JESTEŚMY TU DLA CIEBIE!

Potrzebujesz profesionalnego doradztwa?
Zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

JESTEŚMY TU DLA CIEBIE!

Potrzebujesz profesionalnego doradztwa?
Zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Bardzo dobra współpraca sprawiła, że z chęcią możemy polecić Kancelarię Adwokacką dr Joanny Ożarowskiej jej przyszłym Klientom, zarówno Klientom indywidualnym jak i firmom, jako solidną i kompetentną pomoc prawniczą.

EURO EKO POL LESZEK KAMIŃSKI

Pracownicy Kancelarii, do wszystkich powierzonych im zadań, podchodzą z pełnym zaangażowaniem. Oprócz szybkości działania, posiadają też duże doświadczenie, które jest dodatkowym atutem. Udzielamy pozytywnej rekomenedacji Kancelarii Adwokackiej dr Joanny Ożarowskiej i liczymy na dalszą, owocną współpracę.

PULVERIT POLSKA SP. Z O.O.
Szeroka wiedza na temat regulacji prawnych, a przede wszystkim bogate doświadczenie pracowników oraz ich dyspozycyjność i dobry kontakt z Klientem, pozwala na wysoką ocenę Kancelarii. Odpowiedzialność, z jaką Kancelaria zajmuje się powierzonymi jej sprawami, sprawia, że można traktować Kancelarię jako godnego partnera, dla wszystkich, dla których ważny jest komfort bezpieczeństwa prawnego.
KONSORCJUM MIĘSNE OKRASA