Relacje rodziców w trakcie rozwodu układają się różnie  

Na szczęście istnieje możliwość zabezpieczenia kontaktów z dzieckiem w trakcie trwania rozwodu, tak, aby oboje rodzice mieli stały kontakt z dzieckiem. W jaki sposób można to zrobić?

Należy złożyć wniosek o zabezpieczenie kontaktów razem z pozwem o rozwód lub w trakcie trwania postępowania. Sąd rozpoznaje taki wniosek i wydaje postanowienie w sprawie uregulowania kontaktów na czas trwania postępowania. Postanowienie takie jest natychmiast wykonalne. Istnieje możliwość zażalenia takiego postanowienia, natomiast do czasu rozpatrzenia zażalenia, kontakty powinny się odbywać zgodnie z wydanym postanowieniem.

Zgodnie z art. 113 § 1 k.r.o. „Niezależnie od władzy rodzicielskiej rodzice oraz ich dziecko mają prawo i obowiązek utrzymywania ze sobą kontaktów”.

Warto pamiętać!

„To, w jaki sposób dziecko przechodzi przez rozwód, w dużej mierze zależne jest od tego, w jaki sposób przechodzą przez niego dorośli. Jeśli dorośli wciągają dzieci w problemy, nie zachowując bariery międzypokoleniowej, nie wyważają jakie informacje mogą zostać przekazane dziecku, doświadcza ono bardzo trudnej sytuacji wewnętrznej. (…)” – słowa Pani Magdaleny Godlewskiej, psycholożki z wieloletnim doświadczeniem.

JESTEŚMY TU DLA CIEBIE!

Potrzebujesz profesionalnego doradztwa?
Zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

JESTEŚMY TU DLA CIEBIE!

Potrzebujesz profesionalnego doradztwa?
Zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Szeroka wiedza na temat regulacji prawnych, a przede wszystkim bogate doświadczenie pracowników oraz ich dyspozycyjność i dobry kontakt z Klientem, pozwala na wysoką ocenę Kancelarii. Odpowiedzialność, z jaką Kancelaria zajmuje się powierzonymi jej sprawami, sprawia, że można traktować Kancelarię jako godnego partnera, dla wszystkich, dla których ważny jest komfort bezpieczeństwa prawnego.
KONSORCJUM MIĘSNE OKRASA

Pracownicy Kancelarii, do wszystkich powierzonych im zadań, podchodzą z pełnym zaangażowaniem. Oprócz szybkości działania, posiadają też duże doświadczenie, które jest dodatkowym atutem. Udzielamy pozytywnej rekomenedacji Kancelarii Adwokackiej dr Joanny Ożarowskiej i liczymy na dalszą, owocną współpracę.

PULVERIT POLSKA SP. Z O.O.

Bardzo dobra współpraca sprawiła, że z chęcią możemy polecić Kancelarię Adwokacką dr Joanny Ożarowskiej jej przyszłym Klientom, zarówno Klientom indywidualnym jak i firmom, jako solidną i kompetentną pomoc prawniczą.

EURO EKO POL LESZEK KAMIŃSKI